سیّد بزرگوار در قلب مردم نقش بسته ای (به پاس خدمات سیدمحمدتقی روح الامینی سخنگوی شورای اسلامی استان کرمان)

سخن گفتن از انسان هایی که شخصیت آنها ابعاد گسترده و متنوعی دارد، بسیار سخت است. به خصوص که به خاطر اخلاص در نیت و عمل، بخش پنهان زندگی آن ها بسیار گسترده تر از بخش ظاهر آن هاست. سخن از مردمستان همت و الگوی خدمت در شهرستان کوهبنان است، مردی که تواضع، مهربانی، بزرگ منشی، معرفت، مردم داری و مردم دوستی از مهمترین ویژگیهای اوست و برخورد صمیمی و عارفانه سرلوحه صفات آن محبوب دلهاست.

چهره مهربان و پرعطوفت این بنده عزیز خدا آیات قرآن کریم را در وصف مومنان و مجاهدان به یاد می آورد و شخصیت و عملکرد او تجسم عینی مومنان حقیقی است که در راه عشق ورزیدن به خدا تمام جلوه های دنیا را از دیدگاه توحیدی ارزیابی و تحلیل می کنند.

آری سخن از «سید محمد تقی روح الامینی» است، مردی به زلالی باران، مردی از قبیله ایمان، مردی برای تمام فصول، مردی از جنس مردم، مردی که مهر و عطوفت را همچون باران و آفتاب در هر زمان و مکان بر زلال عمر جاری دارد و ادب کلام او بر قله  ای رفیع از تواضع و فروتنی است.

جوانمردی که در طی دوران خدمت خود با تلاشی وافر و اندیشه ای پویا همواره سعی در رفع مشکلات مردم دارد و بی هیچ ادعایی همواره برای عمران و آبادانی این دیار تلاش می کند و عشق به خدمت چنان عمیق در جان او ریشه دوانده که حقیقتا از او خدمتگزاری صدیق برای مردم ساخته است و همین امور سبب شده بود تا او به محبوبیت گسترده ای در بین اقشار مختلف مردم دست یابد.

هرچند شش سال بخشداری  سید به سرعت برق و باد سپری شد و روزگار دورانی سرآمد که انگشتر خدمت و شوکت به نگین خاتم سیدی از نسل سبز نبوی آراسته بود

اما «سید محمد تقی روح الامینی» مردی از سلاله پاکان و نیکنامان بود که پاک آمد و به یقین پاکیزه تر رفت و هیچ شایبه و لکه ای از برای «خود خواستن» و «زراندوزی» و سودای «قدرت داشتن» بر جامه سیرت پاکش ننشست و این در تاریخ پر فراز و نشیب این دیار کمتر نشانی دارد. کم بوده اند بزرگ مردانی که جاودانگی و عظمت روح آسمانی آنان با پای نهادن بر رکاب چموش سیاست به ننگی و عاری نیالاید و تک ستاره اند بزرگمردانی که از این مغیلان زار برهوت بی همرهی خضر به سلامت برجسته اند و «سید محمد تقی روح الامینی» به اعتراف دوست و دشمن یکی از همانهاست که برای همیشه در باور تاریخی این دیار خواهد ماند و خواهد درخشید، چه بعضی ها بخواهند و چه نخواهند!

«سید محمد تقی» مردم دارهست و پر تلاش. بیشتر از آنکه با خانواده عزیزش زندگی کند با کار زندگی می کند. دوستان و همکارانش از او روحیه می گیرند و مردمداری و خدمت به مردم را از او می اموزند
چندسال پیش«سید محمد تقی» از بخشداری رفت بی آنکه از بودن او در این سمت گردی بر خاطری نشسته باشد و اگر چه دیگر او در کسوت «بخشدار» نیست اما خدمات چشمگیر او در روستاها برای همیشه ماندگار است ومردم روستاهای دور ونزدیک  همواره از او به نیکی یاد می کنند چون سید در دوران بخشداری ثابت کرد اگر خدمتگزاری از میز خود دور شود وبرای خدمت به مردم روستاها را زیر پا بگذارد  در قلب مردم جای دارد و مردم هرگز وابستگی به جناح سیاسی را ملاک سنجش افراد نمی دانند       درمورد مشی سیاسی سیدمحمدتقی هم این نکته قابل توجه است که گرچه او در قطب بندی های سیاسی از افراد اصولگرا به شمار می رود اما اگر اصولگرایی را به معنای پایبندی به باورها وارزش ها واخلاق بدانیم سیدمحمدتقی از بسیاری که ادعای اصولگرایی دارند اصولگراتر است…..        این سید  بزرگوار باردیگر با رای قاطع مردم به شورای شهر راه یافت واکنون بعنوان رییس شورای شهرستان  و  سخنگوی شورای اسلامی استان کرمان شبانه روز در حال خدمت به مردم است بدون شک سیدمحمدتقی روح الامینی درقلبهای مردم کوهبنان ماندگار شده وهمچنان خواهد ماند کاش روش ومنش او ملکه ذهن سایر مسوولان شهر ما شودکه در ان صورت سرنوشت به گونه ای دیگر برای شهر ما رقم خواهد خورد!

سید-محمد-تقی-روح-الامینی

(محمودجعفری)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *