گرامیداشت سوم خرداد

💥 به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر عصر شعر و خاطره “نخل های سربلند” با حضور مسئولان و شاعران و به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری شهرداری،کتابخانه عمومی برگزار گردید.

🔶دکتر احمد محمدی شهردار کوهبنان ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهدای انقلاب و شهدای هشت سال دفاع مقدس بیان داشت: سوم خرداد برای ملت ایران از بزرگترین و شادی آورترین روزهای ایران است چرا که مصداق واقعی از ایام الله می باشد.

🔶وی افزود:حمله رژیم عراق به ایران و اشغال خاک ایران بسیار دردناک و غیر قابل تحمل بود که میهن عزیزمان زیر چکمه و پوتین متجاوزان باشد و به عرض و آبرو و ناموس ایرانی تجاوز شود.

🔶ایشان گفت:دوران جنگ و زمانی که خرمشهر به دست دشمنان افتاده بود این ایده آل و رویا در ذهن ها بود که آیا می شود با این امکانات و تجهیزات کم دشمنی که تا بن دندان مسلح به همه اسلحه های روز دنیاست را به عقب راند و شکست داد.

🔶احمد محمدی خاطر نشان کرد :جنگیدن و مقاومت در خرمشهر در واقع جنگ با ۳۷ کشور بود که نیروهای عراقی را همه جوره حمایت می کردند و پیروزی خرمشهر در چنین شرایط با کمترین نیرو و امکانات واقعا آن چیزی است که حضرت امام(ره) فرمودند” خرمشهر را خدا آزاد کرد”

🔶 وی ضمن قرائت آیه ای از قرآن کریم بیان داشت : جنگ خصوصا عملیات بیت المقدس تفسیر عینی آیات قرآن است اگر بخواهیم قرآن را در عمل و میدان تفسیر کنیم همین جنگ هشت سال دفاع مقدس و عملیات غرور آفرین رزمندگان و فرزندان شجاع و دلاور و با ایمان ایران اسلامی است.

🔶شهردار کوهبنان با بیان خاطراتی از فتح خرمشهر و به تصویر کشیدن سختی ها و رنج های رزمندگان بیان داشت: آنچه که باید از جنگ و فتح خرمشهر یاد بگیریم این است که به تنبلی و تن آسایی عادت نکنیم و اگر خواهان سربلندی پیروزی و توسعه و پیشرفت ایران عزیز هستیم باید همانند دوران جنگ مقاوم ،کوشا و خستگی ناپذیر باشیم.

🔶محمدی در خاتمه گفت :خداراشاکریم که در این نظام مقدس با هدایت های پیامبرگونه حضرت امام (ره) و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری(مدظله) حتی یک سانتی متر مربع از خاک این مرز و بوم نصیب دشمنان قسم خورده این انقلاب نشد.

📝روابط عمومی شهرداری کوهبنان