جواد اکبری رئیس شورای اسلامی شهر کوهبنان: گامی در راستای اشتغال ، راه اندازی کارگاه قالی بافی در کوهبنان

جلسه ی هماهنگی و هم اندیشی در جهت راه اندازی کارگاه قالی بافی، با حضور حجت  الاسلام المسلمین عباس جعفری امام جمعه ،رضا قاسمی رییس عتبات عالیات شهرستان  و اعضای شورای اسلامی وشهردار، در سالن کنفرانس شهرداری برگزار گردید.

جواد اکبری ریاست محترم شورای اسلامی شهر کوهبنان در حاشیه ی این جلسه در گفت  وگو باخبرنگار  کوهبنان امید بیان داشت: یقینا مبحث اشتغال و درآمدزایی مقوله ای مهم می باشد که درکنار آن بسیاری از  مشکلات چون بیکاری جوانان ،مهاجرت و …مرتفع می گردد.
وی افزود:شهرستان کوهبنان پتانسیل ها و ظرفیت های طبیعی محیطی وانسانی خوبی را  دارا می باشد که با بهره گیری صحیح از این ظرفیت ها می توان گامی در راستای  اشتغال زایی جوانان برداشت و مهاجرت به شهرهای مجاور را کاهش داد.
جواد اکبری اظهار داشت:مردم کوهبنان به خصوص بانوان با صنعت وهنر فرش بافی  بیگانه نیستند وازقدیم الایام هنرهای دستی وسنتی چون گلیم بافی ،قالی بافی پته
دوزی و… در کوهبنان وجود داشته است که اکنون در بازارچه ی سنتی هنر بافندگی  بانوان به خوبی دیده می شود.
وی بیان داشت:ازچند ماهه ی اخیر به همت و تلاش امام جمعه محترم و پیگیری های  جناب قاسمی مسول عتبات عالیات شهرستان اعضای شورای شهر  شهردار،جلساتی مکرر با  مسولین عتبات عالیات کرمان من باب راه اندازی کارگاه فرش بافی داشتیم که  بحمدالله این مهم محقق شد وقرارداد آن بسته شد که به زودی زود شاهد راه اندازی  و فعالیت این کارگاه خواهیم بود.

کار در کارگاه فرش بافی در واقع یک فرصت شغلی خوب در شهرستان می باشد داشتن  بیمه حقوق اداره کار بازنشستگی عدم محدودیت سنی و… از مزایای شغلی این کار
می باشد که شهروندان می توانند با مراجعه به شهرداری کوهبنان ثبت نام کرده و  اطلاعات بیشتر کسب کنند.
امید داریم با راه اندازی این کارگاه روزنه ای رو به امید شغلی واشتغال زایی  در کوهبنان باز شود تا شاهد ماندگاری جوانان در شهر و سازندگی شهری عزت مند به
دست جوانان باشیم.

انتهای پیام/

گزارش-صدیقه ایزدی خبرنگارشهرستان کوهبنانIMG_0490

 

IMG_0501

2 Responses

    1. وقت بخیر
      به دلیل تمدید و پشتیبانی جدید سایت وبه درخواست شهردار سایت به صورت رسمی درامده است و هیچ گونه تغییری بدون هماهنگی صورت نمیگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *