بازدید مهندس حافظی معاون معماری شهرسازی اداره کل راه وشهرسازی استان کرمان از شهر کوهبنان

 

در پی دعوت شهردار ورئیس اداره راه وشهرسازی کوهبنان از مهندس حافظی, ایشان با هیات همراه از جمله سرکار خانم مهندس مهنی کارشناس اداره راه وشهرسازی به کوهبنان سفر وبا همراهی شهردار بسیاری از خیابان ها و نقاط شهر را بازدید کردند.

محسنی شهردار کوهبنان گفت: متاسفانه شهرداری کوهبنان درآمد مالی از کانال فروش پروانه و… ندارد که این امر تا کنون معضلات عدیده ای را بوجود آورده اما سعی شده است با وجود شرایط بد اقتصادی ,به زیبایی وعمران شهرپرداخته شود.

محسنی شهردار ومهندس مصطفوی رئیس اداره راه و جواد اکبری رییس شورای شهر به بیان مشکلات ومباحث شهری پرداختند ورفع مشکلات مربوطه را خواستار شدند.

مهندس حافظی بیان داشت:شهرداری ها وشوراهای شهر در واقع بازوان کمکی ما در شهرستان هامی باشند که هرآنچه که ما در استان انجام می دهیم حاصل زحمات این عزیزان است.

وی افزود: کوهبنان شهری با پتانسیل های غنی فرهنگی وطبیعی وتاریخی می باشدکه متاسفانه مظلوم واقع شده است و توسعه ی وپیشرفت آن چندان کمکی را به خود ندیده است که امیدواریم در سال های آتی شاهد تسریع روند توسعه وپیشرفت این شهر باشیم.

حافظی اظهار داشت: در خصوص طرح جامع تفضیلی شهر کوهبنان رایزنی ها ومکاتبات مربوطه در خصوص مساعدت با تامین اعتبار با ریاست سازمان برنامه ریزی و فرماندار کوهبنان صورت گرفته است که انشاالله طرح جامع تفضیلی کوهبنان با احتساب اعتباراتی خوب از امسال بازنگری خواهد شد.

متاسفانه در طرح جامع تفضیلی شهرکوهبنان, نواقصی چون عدم دقت نظر کافی و کلی نگری قانونی دیده می شود که هرکدام از این نواقص مشکلاتی را بوجود آورده که انشاالله در آینده با پرداختن به این موارد طرح جامع تفضیلی با کنترل بهتر و بومی گری وجزئی نگری ,بازنگری شود.

معاون شهرسازی اداره کل راه وشهرسازی استان کرمان ادامه داد: در طرح جامع تفضیلی شهرکوهبنان کلیات و مواردی چون شبکه ی معابر,سطح سطوح سرانه ها, توزیع کاربری ها ,میزان مساحت و محدوده ی حریم شهر و… مورد بررسی قرار می گیرد.برخی موارد و مشکلات جزیی نیز در کمیسیون ماده ی ۵ قابل حل وفصل می باشد.

وی با بیان اینکه بازده ی زمانی برای شروع تهیه طرح جامع تفضیلی ۲ سال می باشد گفت: در کوهبنان شبکه ی معابر بیش از اندازه ی نیاز می باشد که رویکرد امروزی شهرها در شبکه ی معابر این چنین نیست و تعریض شبکه ی معابر نه تنها وضعیت ترافیک را بهبود نمی بخشد بلکه در مواردی مشکل افزا نیزمی باشد.

مهندس حافظی ضمن بیان اینکه بزودی کمیته ی فنی کمیسیون ماده ی ۵ در کوهبنان برگزار می گردد افزود:بازده ی زمانی تهیه طرح تفضیلی دوساله می باشد که بعد از تامین اعتبار وانتخاب مشاور, کار بازنگری وتهیه طرح تفضیلی شروع می شود.

مهندس مهدلو فرماندار شهرستان کوهبنان گفت: طرح جامع تفضیلی کوهبنان باید با فرهنگ مردم وروحیه ی خاطره جمعی مردم سازگار باشد تا علاوه بر جامعیت کامل, رضایت عمومی نیز در پی داشته باشد.

 

IMG_2822

IMG_2803

IMG_2814

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *